Uživatelský avatar
od marsur
#882 Dobrý den,

potřebovala bych poradit s výběrem nové čtečky. Jako první a hlavní kritérium bych zdůraznila požadavek na její odolnost. Mám strach z možné křehkosti a případného prasknutí displeje (v domácnosti se vyskytují malé děti a ať říkáte o výchově co říkáte, nejde zabránit tomu, že ji najdou, vezmou ji do ruky a upadne jim, a také mám v plánu ji brát na dovolenou v batoze/kabelce, kde asi nejde zaručit, že se s ní něco nestane), přestože čtečka určitě bude v obale.

Z výše uvedeného důvodu se do užšího výběru dostaly následující čtečky:
* PocketBook Aqua 2 (předpokládám správně, že pokud je čtečka prachuodolná a voděodolná, vydrží i něco víc z hlediska odolnosti?), nebo postačí PocketBook 626 Touch Lux 3 (knížky jsem nikdy netopila)? Případně někde také se uvádí, že k prasknutí displeje došlo poté, co se přes ni (byť byla čtečka v obale) prošla kočka.
* Bookeen Muse Frontlight 2 (někde jsem se dočetla, že jsou odolnější)
* Ač nerada přidávám Kindle Paperwhite 3 - přeci jen se píše o jiném konstrukčním pojetí, ale nemám v oblibě Amazon. Pokud dáte dobré argumenty, uvažovala bych i o něm.

Cenově se tyto čtečky pohybují +/- nastejno, ráda bych viděla cenu včetně nějakého originálního pouzdra kolem 3 500,-. Ostatní parametry nehrají až takovou roli (čtečku chci na čtení, na ostatní mám tablet/telefon/PC), protože víceméně (jako pro laika) jsou pro mne tyto čtečky zaměnitelné.

Shrnu-li můj dotaz: Jakou vybrat čtečku knih v cenové relaci cca 3 000,- Kč tak, abych se o ni nemusela bát, že mi praskne v kabelce, i když je v obalu, nebo aby vydržela případný náhodný pád z malé výšky v obalu?

Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
od tomb
#883 Pokud někdo neudělá exaktní testy, budou podobné rady spíše osobním názorem dotyčného.
Za mě tedy "všechny" nebo taky "žádnou".

S "ostatní nehraje roli" bych byl opatrný a doporučuji nejdříve nastudovat podle čeho je vlastně čtečku možné (či vhodné) vybírat - http://ebookexpert.cz/jak-vybirat-e-boo ... ih-1-cast/