Uživatelský avatar
od Katarina
#737 Ahoj, pročetla jsem celé vlákno a chci jen přidat vlastní myšlenku a ztotožnit se s prvním dotazem od 4sparw.
Slečna mi mluvila z duše, nebo se spíš strefila do stejných požadavků, které na novou čtečku mám a plus se zmínila i o negativech, ze kterých mám strach též.

Včera byl můj výběr jiný, než předevčírem a dnes je to taky jinak. A co času už jsem strávila hledáním a mohla bych ho investovat líp. Osobně bych zakázala heuréku a jiné podobné servery a vůbec... dřív si člověk koupil věc, která byla dostupná a kolikrát i jediná na trhu a muselo mu to stačit. Upřímně nesnáším, když si musím koupit něco nového, viz. mobil, nebo blbou rychlovarnou konvici, ale to bych se tu rozepsala o úplně jiné problematice.

Zatím vlastním PB 612 a šlape skvěle. Sice jsem ji hned druhý den musela reklamovat, protože natvrdo zamrzla, ale nový kus jede bez chyby už třetí rok (snad to nezakřiknu). Novou čtečkou jsem si chtěla udělat radost, navíc už mě nebaví všude tahat lampičku a cpát další peníze do baterií, ovšem když už budu investovat nějaké tři tisíce a víc, tak bych byla ráda, aby to mělo nějaké ty funkce navíc a abych se nemusela bát, že ji při tahání všude možně nerozbiju.

Jednou z mých voleb byl i Kindle PW3, i když má všechno, co mi vadí - no čeština, málo formátů, nemůžu si dát vlastní obrázek na úvodní obrazovku, nestránkuje, ale procentuje; čtenář je pod dohledem... po pravdě netuším, co na Kindlu všichni vidí, mně přijde vůči uživateli vyloženě nepřívětivá. Možná kdyby stála o tisícovku míň, tak se to vyrovná tomu, co nabízí. Samozřejmě jde jen o můj subjektivní pocit a pokud jsou s K jiní spokojení, tak jim to nechci brát. Navíc jsem ji nikdy v ruce nedržela, prostě mě odrazuje už jen to, co jsem si o ní přečetla.

Tím se dostávám k zatím poslední volbě a tou je PB Touch HD, která je ale bohužel ještě v plenkách. Ano, od PB jsem byla za poslední týden odrazována mnohokrát - recenze, praskající displeje atd (a mnohdy hodně šalamounským způsobem, že to ani nevyznělo negativně, ale přesto z toho člověk ten pocit měl)., ale nakonec jsem si řekla, že v první řadě potřebuju přínosné funkce, které mě nebudou rozčilovat. Navíc byla pochválena i konstrukčně, nejde tedy snad o žádné chrastítko. Když budu konkrétní, svou 612 občas hodím z cca čtyřiceti centimetrové výšky na postel, samozřejmě v pouzdru, než si k ní lehnu sama a to je asi vrchol mého nešetrného zacházení, takže pokud by 631 měla vydržet toto (železných zvyků se bohužel jen tak nezbavíte a pořád je to postel, ne podlaha :)), pak bych byla asi spokojená a už by nebylo o čem se rozhodovat. Vlastně už by si ji koupila, kdyby mě na poslední chvíli nezarazila absolutní nedostupnost pouzder, což považuju za dost fatální chybu, jestli s ní mám podle výrobce zacházet ohleduplně. Upřímně, ani 612ku jsem nevytáhla z baráku bez pouzdra, ač působí hodně bytelně.

Mé prozatímní stanovisko tedy zní, počkat na českou recenzi 631 a na adekvátní pouzdro. Budu doufat, že do Vánoc se situace zlepší, ráda bych si dala čtečku pod stromeček.