Uživatelský avatar
od Kamdar
#572 Zdravím,

uvažuji o koupi čtečky Bookeen Cybook Muse Frontlight, ale žel k této konkrétní čtečce není mnoho recenzí, a vzhledem k tomu, že jde více méně o novinku na trhu, mi doposud nebyl nikdo schopen sdělit žádné užitečné info k této čtečce. O její dostupnosti na trhu snad ani nemluvě.

Možná také proto začínám pokukovat po čtečce PocketBook Lux 3, o které se přece jen dá zjistit více.

Nicméně rád bych věděl, v čím se tyto čtečky liší, respektive které dát spíše přednost?
(např. po přečtení recenze na PocketBook 650, konkrétně především zmínce o kontrastu a způsobu nasvícení, jsem od její koupě rychle upustil)

Váhám především proto, že u předchozího modelu Lux 2 hlásili někteří uživatelé potíže s displejem a baterií, potažmo nabíjením.
Na druhou stranu Cybook obecně nemá nikde moc ohlasů a recenzí, takže zde se není moc čeho chytit (a srovnávat výrobce podle mé dosavadní čtečkoy Cybook GEN 3 by byl opravdu výsměch).

Takže budu rád za Vaše ohlasy a postřehy, za které předem děkuji.
Uživatelský avatar
od cecetka
#593 Dobrý den, také se připojuji ke staršímu dotazu. Vybírám si svou první čtečku, na kterou se těším, a nechci být zklamaná.
Uživatelský avatar
od tomb
#594 Krátce jsem Bookeen Cybook Muse FrontLight testoval - hranatý design není problém, ale výhra v loterii také ne. Rozměry a váha super. Displej velice kontrastní, podsvícení rovnoměrné a neutrální. Jen nejnižší intenzita podsvícení je zbytečně velká, to může někomu vadit, např. za úplné tmy. Co jsem se před časem díval, nenašel jsem žádnou aktualizaci fw, což mě tedy při stáří čtečky zarazilo (v zahraničí se prodává mnohem déle než u nás). Menší softwarové možnosti (Knihovna, funkce navíc - Send to..., apod.) než Pocketbook Touch Lux 3, ale pro běžné čtení typu - nahraji knihu přes USB a čtu, to není problém.
Uživatelský avatar
od aladik
#613 Když tedy vezmu, že cena Touch Lux 3 a Muse Frontlight je v podstatě stejná, jeví se jako lepší volba PocketBook, vzhledem k více formátům a podpoře výrobce. Řekl byste, že je Cybook v něčem lepší - např. výdrž baterie nebo ovládání (když nepočítám boční tlačíka na otáčení, na která jsem zvyklý z mé současné čtečky)
Uživatelský avatar
od tomb
#614 Muse Frontlight ještě donedávna vycházelo o stokoruny lépe.

Vy preferujete formáty a podporu, někdo bude preferovat menší rozměry, váhu, tlačítka na boku, design u Bookeenu. Ani jedna to není špatná čtečka, je to jen o preferencích.
Uživatelský avatar
od aladik
#615 Nešlo mi ani tak o preference (na tlačítka zboku se dá odvyknout, formáty se dají upravit...), ale spíše o kvalitu - kvalita provedení, výdrž baterie, uživatelská přátelskost, kvalita displeje a zobrazení apod. - která mi za stejnou cenu nabídne více. Pokud jsou srovnatelné, pak dojde na preference. Každopádně děkuji za konzultaci.
Jen poslední dotaz na provedení displeje - zdá se Vám uživatelsky lepší, když má čtečka zapuštěný displej s rámečkem jako PB nebo zarovnaný s okraji jako Bookeen?
Uživatelský avatar
od tomb
#618 Neporovnával jsem 1:1, ale zpracování a displej možná trochu na straně Muse. Za mě jde ale o marginální rozdíly. Uživatelská přátelskost - oboje OK, Muse je o dost prostší funkcemi, to už jsem zmiňoval. Výdrž nejsem schopen porovnat.

Ad poslední dotaz - ještě jsem se nerozhodl :-) Přední strana v jedné rovině vypadá lépe a co se týče ovládání, tak v tom nespatřuji problém. Plus pro zapuštěný displej je částečná ochrana displeje, to ale řeší z velké části pouzdro a způsob použití .
Uživatelský avatar
od Kamdar
#702 Nakonec jsem zvolil PocketBook 626, a nemůžu si jej vynachválit.
Rozhodně své volby nelituju.

Zřetelnost i jas perfektní.
Po stranách je sice mírně vidět pruh osvětlení, ale nic co by rušilo.
Překvapila mě počáteční četnost aktualizací, i řešení dotazů na support.

Co jsem ale opravdu nečekal, je možnost stažení knih s DRM z Google Play.
Podpora RSS a jednoduchý webový prohlížeč se taky hodí.
Vestavěné "knihkupectví" je spíše na okrasu, protože jde o německý obchod, kde jen samotná registrace je celkem oříšek.
Škoda jen toho uzavřeného systému, jinak nemám co vytknout.     :-)
Uživatelský avatar
od Tlapa
#721 Mohu se zeptat kde najdu možnost stažení knih z Google play? Vůbec jsem tuto možnost nezaznamenal... Jinak jsem také vybíral mimo jiné z těchto dvou čteček a také vyhrála PocketBook a jsem opravdu spokojený
Jen by mě zajímalo jestli je možné měnit popis knihy (autor, název) i v čtečce anebo jen na pc, např v Calibre...