Uživatelský avatar
od Mimonaut
#427 Dobrý den,
mám potíže s některými knihami v epub. Momentálně se scifi knihou JOB- komedie marnosti od pana Roberta Ansona Heinleina.
Na počítači se zobrazuje ve čtečkách správně, na pocketbooku ovšem vynechává vprostřed knihy několik desítek stránek, navíc vůbec neodpovídá stránkování skutečnému počtu stran a nefunguje správně dotykové ovládání - ať ťuknu kamkoliv, stránka se otáčí vždy dopředu. Tlačítky posun v knize funguje správně.

Zkoušel jsem převést knihu do mobi v calibre a zmizelé kapitoly se objevily. Stejně tak je v pořádku stránkování. Nicméně pohyb dotykem v knize opět zlobí a navíc je dost ztraceno formátování nadpisů apod. (to bylo v epub pěkně udělané - nadpisy větší s linkou pod a po převodu toto zmizelo)

Bohužel, je to již asi třetí epub (z těch asi 6ti co jsem zatím zkoušel) co na pocketbooku 626 LUX2 zlobí. Měl jsem nejdří SW v5.5 a teď mám poslední v5.7.

Poradíte co s tím, popř. nějaký konvertor jiný než calibre? Ten mi přijde strašně složitý, špatně přeložený a dost neintuitivní - věřím, že by se ten epub dal upravit do podoby, aby fungoval dobře i na lux2, ale v calibre se i po několika hodinách zkoumání a experimentování totálně ztrácím.

Popř. byl by někdo tak hodný a zkusil mi mou knihu zanalyzovat, zjistit kde je problém a poradit nastavení calibre, aby to fungovalo? Toto řešení bych asi upřednostnil, abych si potřebné věci dál byl schopen upravovat sám.

A poslední dotaz, jaký je pro LUX2 nejvhodnější (=nejméně problémový, s dostatečnými možnostmi) formát eknihy?

Děkuji za případné odpovědi.
Uživatelský avatar
od vrak147
#494 Zdravím,
zmíněnou čtečku mám půl roku, softwaer W626.4.4.651 (z 14.3.2014), jsem nezkušený začátečník a moje postřehy jsou tedy velmi subjektivní -
- čtečka přečte prakticky vše,
- při změně velikosti písma u formátu PDF však nedochází ke změně "číslování stran", stránka se zobrazuje na dvou listech
- u formátů PDB a MOBI jde vše supr, tedy i při změně velikosti písma se stránky přečíslují
- formát EPUB mi také nevyhovuje, protože někdy je řádkování textu tzv. "ob řádek", někdy je celá věta zobrazena na 1,5 řádku a další věta je ob řádek .... číst se to nechá, ale není to taková kultůra.

Možná, že by to vyřešila inovace softwaeru, ale jak říkám - jsem v tomto ohledu nezkušený začátečník a na nějakou "kalibraci" textů si netroufám.
Budu velmi rád, pokud se se mnou také podělíte o nějaké zkušenosti.