Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Francouzský výrobce ebook čteček Bookeen také práskl do koní a krom snad již konečného termínu vydání 8″ čtečky Ocean zveřejnil i zcela novou čtečku s 6″ dotykovým displejem – Cybook Muse. Vánoce se blíží, je třeba aktualizovat modelovou řadu :-)

Bookeen Cybook Muse

Cybook Muse navazuje na tradici Cybooků, např. Cybook HD FrontLight, Cybook 2013, apod.

Bude se vyrábět ve dvou variantách:

Druhá zmíněná má, jak název prozrazuje, integrované nasvícení displeje.

Čtečka Muse se pyšní „edge to edge“ obrazovkou, tedy displejem s krycí vrstvou, která pokrývá celou přední stranu čtečky. Toto řešení se v současnosti stává velmi oblíbené u výrobců. Podobný design ne nepodobný tabletům nalezneme také ve čtečkách PocketBook Inkpad a Amazon Kindle Voyage.

Nový vzhled čtečky nepřehlédnete, nová generace čteček od Bookeenu vsadila na ostřeji řezané rysy. Čtečka se zmenšila o 17% oproti původní Cybook Odyssey. Rozměry čtečky Muse jsou 155 x 116 x 8 mm při váze 190 gramů. Obojí je slušné, čtečka to bude pěkně kompaktní.

Rozlišení obrazovky 1024×758 bodů dosahuje na 6″ úhlopříčce jemnosti 212 ppi. Displej čtečky Muse tak můžeme označit jako displej s HD rozlišením, podobně jako u čteček Amazon Kindle Paperwhite 2 a PocketBook Touch Lux 2. Zmíněné čtečky jsou přímými rivaly na českém trhu. Použitý panel je E-Ink Pearl, pokud jej výrobce nezprzní (což např. u Cybook Frontlight neudělal), bude mít čtečka skvělý kontrast.

Bookeen Cybook Muse

Výrobce zcela přetvořil uživatelské rozhraní, které též dovybavil novými funkcemi. Byť zde se spíše jedná o dohnání konkurence. Vytváření kolekcí, vyhledávání textu, apod., jsou standardní možnosti u konkurenčních ebook readerů.

Použit bude 800 Mhz procesor, jsem tedy zvědav na odladění systému. Přeci jen novější čtečky již používají procesor o frekvenci 1Ghz, ale hrubá síla není všechno. Vnitřní paměť 4GB bude opět možné rozšířit microSD kartou.

V ebook čtečce Cybook Muse bude přítomen font Caecilia, který je optimalizováno pro čtečky elektronických knih. Měl by poskytnout kontrastnější a ostřejší podání textu. Což jak víme ze čteček Kindle, platí.

U předešlých Cybooků byly velkým tahákem hardwarové tlačítka pro otáčení stránek v ideální poloze – na bocích čtečky. Muse tuto výhodu zachovává. Stejně tak očekávám, že zůstane přímé napojení čtečky na obchod s e-knihami palmknihy.cz.

Muse se začne expedovat zákazníkům 14. listopadu. Zda bude k dostání v ČR a v mém e-shopu aXOs.cz, ještě uvidím…

O autorovi

Tomáš
Tomáš 189 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Novinky na trhu ebook čteček

Pocketbook Touch HD – vstup do nejvyššího segmentu

O čem někteří ani netuší, na aXOs.cz – specialista na e-book čtečky brzo skladem :-) Uběhlo jen 14 dnů od představení vylepšeného 8″ Inkpadu a vynořila se nám nová čtečka od

Ebook čtečky

Bookeen Cybook Ocean – 8″ podsvícená ebook čtečka

Očekávaná novinka od francouzské firmy Bookeenn, čtečka Cybook Ocean, si odbyla svou celosvětovou premiéru na výstavě v Paříži. Krom předvedení funkční, byť nefinální verze, zveřejnil Bookeen také další informace včetně technické

Ebook čtečky

Recenze PocketBook Inkpad 840 – ideální čtečka na PDF

(O nástupci čtečky Pocketbook Inkpad si můžete přečíst na konci článku) Inkpad 840 je reparát PocketBooku na ebook čtečku s 8″ displejem. Prvotina, loňský Color Lux měl sice barevný displej,