Aktualizace eReading.cz 4 Touch Light – vylepšete svou čtečku

Aktualizace eReading.cz 4 Touch Light – vylepšete svou čtečku

Pokud máte novou čtečku eReading.cz 4 Touch Light, možná patříte k těm šťastnějším, kteří přišli  na to, že existuje aktualizace firmwaru (zmíněno např. v recenzi na eReading.cz 4 Touch Light), třeba jste ji dokonce dohledali a čtečku aktualizovali. Gratuluji :-) Vzhledem k tomu, že vídám, že tomu tak často není, přináším návod, jak získat aktuální firmware do této ebook čtečky (samozřejmě aktuální k datu vydání článku).

Firmware od výroby: eReading.cz_4_V1.0.0-2014100811.
Aktuální firmware: eReading.cz_4_V1.0.0-2014111416.

Proč byste měli instalovat update?

Aktualizaci čtečky (tj. update firmware) doporučuji. Konkrétně zde novější verze výrazně zlepšuje výdrž na baterii a vychytává nepříjemné chyby jako např. že si čtečka nepamatuje, kde jste v knize přestali číst, apod. Nepamatuji si už přesně, ale nepříjemných nedostatků bylo několik. Už při mém testování čtečky pro recenzi vyšla popisovaná aktualizace, která je hodně přínosná a chyby odstraňuje.

Postup instalace aktualizace fimwaru čtečky eReading.cz 4 Touch Light

  1. Plně nabijte čtečku. Čtečky v sobě mají většinou ochranu proti spuštění aktualizace při slabé baterii, ale plným nabitím nebudete zbytečně pokoušet osud. Nemůže se stát, že by se čtečka vypla uprostřed aktualizace a poškodila se tak.
  2. Na počítači si stáhněte soubor update.zip ze stránky obsahující aktualizace pro čtečku eReading.cz 4 Touch Light (je nutno být přihlášený pod účtem, registrace je zdarma).
  3. Zapněte čtečku a připojte ji USB kabelem k počítači pro přenos dat.
  4. Archiv nerozbalujte a tak jak se vám stáhl jej překopírujte z počítače do hlavní paměti čtečky, do kořenového adresáře. Tj. na úroveň ostatních adresářů, ne do žádného adresáře!
  5. Ve Windows bezpečně odpojte čtečku a odpojte kabel. Během chvíle by se na obrazovce čtečky měla objevit otázka, zda chcete čtečku aktualizovat, ta je bohužel v angličtině, ale stačí vybrat „Install“. Tím se spustí inicializační proces, který potrvá pár minut. Pokud vám hláška s nabídkou instalace nevyjede hned, neděste se. Objeví se určitě časem. Můžete také čtečku vypnout a znovu zapnout, což v tomto případě nalezení update urychluje.

    Překlad do češtiny není někdy 100%

    Tuto výzvu byste měli vidět na displeji čtečky po nahrání aktualizace do čtečky a odpojení od počítače. Pro zahájení aktualizace stiskněte tlačítko „Install“.

Jak zjistím, že vyšla další aktualizace mé čtečky eReading.cz 4 Touch Light?

Pokud chcete být informováni o nové aktualizaci, přihlašte se do účtu na eReading.cz a v Editaci profilu vyberte, že máte čtečku eReading.cz 4 Touch Light. V případě vydání nového firmwaru dostanete avízo od eReadingu.

Také můžete sledovat můj blog :-) Aktuální články z blogu či zprávy jsou zveřejňovány na Facebooku, Google+ a Twitteru.
Pro majitele čteček eReading.cz 4 Touch Light je k dispozici diskuzní fórum.

Koupě čtečky eReading.cz 4 Touch Light s aktuálním firmwarem

Pokud tuto čtečku ještě nevlastníte, ale uvažujete o nákupu, mám pro vás dobrou zprávu. Čtečky zatím sice chodí od výroby se starým firmwarem, ale při nákupu čtečky v e-shopu aXOs.cz – specialista na čtečky elektronických knih můžete zakoupit čtečku eReading 4 Touch Light s aktualizací fimware a dalšími bonusy. Čtečku tak v mém e-shopu můžete dostat již vytuněnou :-) K dispozici jsou také originální pouzdra pro čtečku eReading.cz 4 Touch Light.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 189 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Tipy/Triky/Návody

Amazon Kindle Paperwhite 2 – update firmware 5.4.5

Před pár dny vydal Amazon pro čtečku Kindle Paperwhite 2 update firmware. FW s označením 5.4.5 přináší tři nové funkce. Troufám si tvrdit, že tato aktualizace není nijak převratná či zajímavá,

Tipy/Triky/Návody

Chráněno: Anglicko-český slovník pro čtečku C-Tech Lexis

Stručný obsah příspěvku zde není uveden, protože je tento příspěvek chráněn heslem.

Hlavní stránka

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Čtečka elektronických knih C-Tech Lexis je v současné chvíli asi jediná čtečka s displejem na bázi elektronického inkoustu (E-Ink), která umožňuje předčítání textu v češtině. Co to obnáší, jsem popsal