Aktualizace eReading.cz 4 Touch Light – vylepšete svou čtečku

Aktualizace eReading.cz 4 Touch Light – vylepšete svou čtečku

Pokud máte novou čtečku eReading.cz 4 Touch Light, možná patříte k těm šťastnějším, kteří přišli  na to, že existuje aktualizace firmwaru (zmíněno např. v recenzi na eReading.cz 4 Touch Light), třeba jste ji dokonce dohledali a čtečku aktualizovali. Gratuluji :-) Vzhledem k tomu, že vídám, že tomu tak často není, přináším návod, jak získat aktuální firmware do této ebook čtečky (samozřejmě aktuální k datu vydání článku).

Firmware od výroby: eReading.cz_4_V1.0.0-2014100811.
Aktuální firmware: eReading.cz_4_V1.0.0-2014111416.

Proč byste měli instalovat update?

Aktualizaci čtečky (tj. update firmware) doporučuji. Konkrétně zde novější verze výrazně zlepšuje výdrž na baterii a vychytává nepříjemné chyby jako např. že si čtečka nepamatuje, kde jste v knize přestali číst, apod. Nepamatuji si už přesně, ale nepříjemných nedostatků bylo několik. Už při mém testování čtečky pro recenzi vyšla popisovaná aktualizace, která je hodně přínosná a chyby odstraňuje.

Postup instalace aktualizace fimwaru čtečky eReading.cz 4 Touch Light

 1. Plně nabijte čtečku. Čtečky v sobě mají většinou ochranu proti spuštění aktualizace při slabé baterii, ale plným nabitím nebudete zbytečně pokoušet osud. Nemůže se stát, že by se čtečka vypla uprostřed aktualizace a poškodila se tak.
 2. Na počítači si stáhněte soubor update.zip ze stránky obsahující aktualizace pro čtečku eReading.cz 4 Touch Light (je nutno být přihlášený pod účtem, registrace je zdarma).
 3. Zapněte čtečku a připojte ji USB kabelem k počítači pro přenos dat.
 4. Archiv nerozbalujte a tak jak se vám stáhl jej překopírujte z počítače do hlavní paměti čtečky, do kořenového adresáře. Tj. na úroveň ostatních adresářů, ne do žádného adresáře!
 5. Ve Windows bezpečně odpojte čtečku a odpojte kabel. Během chvíle by se na obrazovce čtečky měla objevit otázka, zda chcete čtečku aktualizovat, ta je bohužel v angličtině, ale stačí vybrat „Install“. Tím se spustí inicializační proces, který potrvá pár minut. Pokud vám hláška s nabídkou instalace nevyjede hned, neděste se. Objeví se určitě časem. Můžete také čtečku vypnout a znovu zapnout, což v tomto případě nalezení update urychluje.

  Překlad do češtiny není někdy 100%

  Tuto výzvu byste měli vidět na displeji čtečky po nahrání aktualizace do čtečky a odpojení od počítače. Pro zahájení aktualizace stiskněte tlačítko „Install“.

Jak zjistím, že vyšla další aktualizace mé čtečky eReading.cz 4 Touch Light?

Pokud chcete být informováni o nové aktualizaci, přihlašte se do účtu na eReading.cz a v Editaci profilu vyberte, že máte čtečku eReading.cz 4 Touch Light. V případě vydání nového firmwaru dostanete avízo od eReadingu.

Také můžete sledovat můj blog :-) Aktuální články z blogu či zprávy jsou zveřejňovány na Facebooku, Google+ a Twitteru.
Pro majitele čteček eReading.cz 4 Touch Light je k dispozici diskuzní fórum.

Koupě čtečky eReading.cz 4 Touch Light s aktuálním firmwarem

Pokud tuto čtečku ještě nevlastníte, ale uvažujete o nákupu, mám pro vás dobrou zprávu. Čtečky zatím sice chodí od výroby se starým firmwarem, ale při nákupu čtečky v e-shopu aXOs.cz – specialista na čtečky elektronických knih můžete zakoupit čtečku eReading 4 Touch Light s aktualizací fimware a dalšími bonusy. Čtečku tak v mém e-shopu můžete dostat již vytuněnou :-) K dispozici jsou také originální pouzdra pro čtečku eReading.cz 4 Touch Light.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 194 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 3 komentářů

Čeština pro Kindle Paperwhite 2 i pro Kindle Paperwhite 1

Je to tady. To, co se zdálo být nemožné, je skutečností. Paperwhite umí česky. Až do teď bylo na Paperwhitu možné používat jen jazyky podporované výrobcem, to se však od

Tipy/Triky/Návody 7 komentářů

Jakou máte čtečku Amazon Kindle?

Trošku zvláštní dotaz v nadpisu článku, že? Přeci víte, co jste koupili. Ale nemusí to být tak jednoduché… Značení čteček Kindle americké firmy Amazon kritizuji už dlouho. Různé revize či

Tipy/Triky/Návody 3 komentářů

Nový font Literata od Googlu stvořený pro e-knihy

Více než rok trvalo vytvoření nového fontu, který si Google objednal pro svou službu Google Play Books. Nový font měl být dostatečně originální, aby vytvořil jasnou vizuální identitu redesignované aplikace Books, která slouží nejen

4 komentářů

 1. Jan Ambros
  Leden 12, 12:45 Odpovědět

  Nahrání nového SW – nic se mi neobjevilo i když jsem postupoval podle návodu. I když jsem v nastavení zvolil informaci o čtečce, tak mi hlásil, že není žádný nový SW. Tak jsem ji zcela vypnul. Druhý den jsem opakoval informaci o čtečce a najednou mi to hlásilo, že mohu instalovat nový SW. Už ho ve čtečce mám.

  • Petrjan
   Leden 27, 23:47 Odpovědět

   Jasně, měl jsem stejný problém. Po konzultaci s dalšími majiteli této čtečky je jasné, že ve výše uvedeném návodu na aktualizaci Firmwaru chybí jeden bodík – řekněme 5,5: Po odpojení čtečky od PC je nutno jí úplně vypnout (ne jen uvézt do spánku) a znovu zapnout, aby se objevil zmíněný dotaz na instalaci. Jinak vše funguje perfektně tak, jak je zde uvedeno.

   • Tomáš
    Leden 27, 23:49 Odpovědět

    Dobrý den. Návod je na základě vlastní zkušenosti. Čtečka si prostě někdy všimne updatu později (opět vyzkoušeno, byť časem). Nemusí se proto ani čtečka vypínat. I když tím se také nic nezkazí. Asi záleží na způsobu, jakým byla čtečka odpojena z PC. Aby ubylo zmatení, upravil jsem v článku.

    • Petr
     Únor 03, 13:13 Odpovědět

     Po zkopírování souboru s firmware není třeba čtečku vypínat. Stačí, když nebudete vysunovat kabel a pouze stisknete na displeji čtečky „Vypnout úložiště USB“. Po několika vteřinách se hláška s možností instalace firmware objeví.

Komentuj