Aktualizace eReading.cz 4 Touch Light – vylepšete svou čtečku

Aktualizace eReading.cz 4 Touch Light – vylepšete svou čtečku

Pokud máte novou čtečku eReading.cz 4 Touch Light, možná patříte k těm šťastnějším, kteří přišli  na to, že existuje aktualizace firmwaru (zmíněno např. v recenzi na eReading.cz 4 Touch Light), třeba jste ji dokonce dohledali a čtečku aktualizovali. Gratuluji :-) Vzhledem k tomu, že vídám, že tomu tak často není, přináším návod, jak získat aktuální firmware do této ebook čtečky (samozřejmě aktuální k datu vydání článku).

Firmware od výroby: eReading.cz_4_V1.0.0-2014100811.
Aktuální firmware: eReading.cz_4_V1.0.0-2014111416.

Proč byste měli instalovat update?

Aktualizaci čtečky (tj. update firmware) doporučuji. Konkrétně zde novější verze výrazně zlepšuje výdrž na baterii a vychytává nepříjemné chyby jako např. že si čtečka nepamatuje, kde jste v knize přestali číst, apod. Nepamatuji si už přesně, ale nepříjemných nedostatků bylo několik. Už při mém testování čtečky pro recenzi vyšla popisovaná aktualizace, která je hodně přínosná a chyby odstraňuje.

Postup instalace aktualizace fimwaru čtečky eReading.cz 4 Touch Light

 1. Plně nabijte čtečku. Čtečky v sobě mají většinou ochranu proti spuštění aktualizace při slabé baterii, ale plným nabitím nebudete zbytečně pokoušet osud. Nemůže se stát, že by se čtečka vypla uprostřed aktualizace a poškodila se tak.
 2. Na počítači si stáhněte soubor update.zip ze stránky obsahující aktualizace pro čtečku eReading.cz 4 Touch Light (je nutno být přihlášený pod účtem, registrace je zdarma).
 3. Zapněte čtečku a připojte ji USB kabelem k počítači pro přenos dat.
 4. Archiv nerozbalujte a tak jak se vám stáhl jej překopírujte z počítače do hlavní paměti čtečky, do kořenového adresáře. Tj. na úroveň ostatních adresářů, ne do žádného adresáře!
 5. Ve Windows bezpečně odpojte čtečku a odpojte kabel. Během chvíle by se na obrazovce čtečky měla objevit otázka, zda chcete čtečku aktualizovat, ta je bohužel v angličtině, ale stačí vybrat „Install“. Tím se spustí inicializační proces, který potrvá pár minut. Pokud vám hláška s nabídkou instalace nevyjede hned, neděste se. Objeví se určitě časem. Můžete také čtečku vypnout a znovu zapnout, což v tomto případě nalezení update urychluje.

  Překlad do češtiny není někdy 100%

  Tuto výzvu byste měli vidět na displeji čtečky po nahrání aktualizace do čtečky a odpojení od počítače. Pro zahájení aktualizace stiskněte tlačítko „Install“.

Jak zjistím, že vyšla další aktualizace mé čtečky eReading.cz 4 Touch Light?

Pokud chcete být informováni o nové aktualizaci, přihlašte se do účtu na eReading.cz a v Editaci profilu vyberte, že máte čtečku eReading.cz 4 Touch Light. V případě vydání nového firmwaru dostanete avízo od eReadingu.

Také můžete sledovat můj blog :-) Aktuální články z blogu či zprávy jsou zveřejňovány na Facebooku, Google+ a Twitteru.
Pro majitele čteček eReading.cz 4 Touch Light je k dispozici diskuzní fórum.

Koupě čtečky eReading.cz 4 Touch Light s aktuálním firmwarem

Pokud tuto čtečku ještě nevlastníte, ale uvažujete o nákupu, mám pro vás dobrou zprávu. Čtečky zatím sice chodí od výroby se starým firmwarem, ale při nákupu čtečky v e-shopu aXOs.cz – specialista na čtečky elektronických knih můžete zakoupit čtečku eReading 4 Touch Light s aktualizací fimware a dalšími bonusy. Čtečku tak v mém e-shopu můžete dostat již vytuněnou :-) K dispozici jsou také originální pouzdra pro čtečku eReading.cz 4 Touch Light.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 194 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Tipy/Triky/Návody 4 komentářů

Česká lokalizace pro Kindle 3 Keyboard s firmwarem 3.4

V září roku 2012 vydal Amazon další aktualizaci firmwaru pro Kindle Keyboard, tentokrát ve verzi 3.4. Tato aktualizace přinesla mnohá vylepšení, jednou věcí však nepotěšila domácí uživatele: česká lokalizace pro

Tipy/Triky/Návody 1 komentář

Český jazykový balíček pro TTS u čteček PocketBook Ultra a Inkpad

„Tak kdy bude?“ Poměrně častá otázka. Dvě momentálně vyráběné a nabízené čtečky od PocketBooku mají funkci předčítání textu (TTS – text to speech). Jsou jimi PocketBook Ultra 650 a PocketBook

Hlavní stránka 1 komentář

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Aktualizace 7/2018: do nových čteček Lexis již není možné české předčítání nainstalovat. Čtečka elektronických knih C-Tech Lexis je v současné chvíli asi jediná čtečka s displejem na bázi elektronického inkoustu

4 komentářů

 1. Jan Ambros
  Leden 12, 12:45 Odpovědět

  Nahrání nového SW – nic se mi neobjevilo i když jsem postupoval podle návodu. I když jsem v nastavení zvolil informaci o čtečce, tak mi hlásil, že není žádný nový SW. Tak jsem ji zcela vypnul. Druhý den jsem opakoval informaci o čtečce a najednou mi to hlásilo, že mohu instalovat nový SW. Už ho ve čtečce mám.

  • Petrjan
   Leden 27, 23:47 Odpovědět

   Jasně, měl jsem stejný problém. Po konzultaci s dalšími majiteli této čtečky je jasné, že ve výše uvedeném návodu na aktualizaci Firmwaru chybí jeden bodík – řekněme 5,5: Po odpojení čtečky od PC je nutno jí úplně vypnout (ne jen uvézt do spánku) a znovu zapnout, aby se objevil zmíněný dotaz na instalaci. Jinak vše funguje perfektně tak, jak je zde uvedeno.

   • Tomáš
    Leden 27, 23:49 Odpovědět

    Dobrý den. Návod je na základě vlastní zkušenosti. Čtečka si prostě někdy všimne updatu později (opět vyzkoušeno, byť časem). Nemusí se proto ani čtečka vypínat. I když tím se také nic nezkazí. Asi záleží na způsobu, jakým byla čtečka odpojena z PC. Aby ubylo zmatení, upravil jsem v článku.

    • Petr
     Únor 03, 13:13 Odpovědět

     Po zkopírování souboru s firmware není třeba čtečku vypínat. Stačí, když nebudete vysunovat kabel a pouze stisknete na displeji čtečky „Vypnout úložiště USB“. Po několika vteřinách se hláška s možností instalace firmware objeví.

Komentuj